Atatürk 1881 – 1919 (1. Film) izle
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
8.1 IMDB Puanı 1 Yorum 171 Görüntülenme

Atatürk 1881 – 1919 (1. Film) izle

Atatürk 1881 - 1919 (1. Film) izle 2023 Netflix sinema filmini Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleriyle kesintisiz olarak 4K Full HD ve 1080p kalitede donmadan en iyi yabancı 720p film izle sitesi Filmci BABA üzerinden tek part halinde izleyen herkese iyi filmler dileriz.

Aras Bulut İynemli'nin Mustafa Kemal Atatürk'ü canlandırdığı "Atatürk 1881 - 1919", Türkiye'nin kurucusunun hayat hikayesini özel bir bakış açısıyla beyaz perdeye taşıyor. Film, Atatürk'ün yetim bir çocukken nasıl bir kahramana dönüştüğünü izleyicilere aktarıyor.

Hikaye, Atatürk'ün 1881-1919 yılları arasındaki yaşamına odaklanıyor. Selanik'te doğan Mustafa, babasının eşkıya saldırılarına tanık olarak büyür. Babasının sağlık sorunları ve ölümü, ailesini zor bir dönemden geçirir. Ancak annesi Zübeyde Hanım, Mustafa'nın geleceği için büyük planlar yapar. Onun için en büyük hayal, mahalle mektebinde eğitim almak ve ailesinin geleneğine uygun olarak Hoca olmaktır.

Ancak Mustafa'nın içindeki ateş, bu hayalleri aşar. 1905 yılında Kurmay Yüzbaşı olarak askeri akademiyi bitiren Mustafa Kemal, Osmanlı İmparatorluğu'nun birçok farklı bölgesinde görev alır. Bu görevler sırasında, ülkenin yönetim zafiyetini ve vatanseverlik eksikliğini yakından görür.

Artık vatanseverlik ve ulusal bağımsızlık için bir şeyler yapma zamanının geldiğine inanan Mustafa Kemal, ülkesini kurtarmak için harekete geçer. Başka seçenekleri olmadığını anlar ve vatansever bir lider olarak parlamaya başlar.

"Atatürk 1881 - 1919" filmi, Mustafa Kemal Atatürk'ün hayatının bu önemli dönemini anlatarak, Türkiye'nin kurucusunun ne kadar büyük bir lider olduğunu vurgular. Film, Aras Bulut İynemli'nin başarılı performansı ve yönetmen Mehmet Ada Öztekin'in vizyonuyla izleyicilere duygusal bir yolculuk sunuyor. Disney+'da yayınlanması planlanan film, Türk televizyon kanalı FOX'ta özel bir yayınla izleyiciyle buluşacak. İlk bölüm 29 Ekim'de televizyonda yayınlanırken, ikinci bölüm 3 Kasım'da sinemalarda gösterime girecek ve üçüncü bölüm 5 Ocak'ta sinemaseverlerle buluşacak. Film, Mustafa Kemal Atatürk'ün hayatına duyulan büyük saygının bir yansıması olarak Türkiye'de ve dünya çapında büyük ilgi görmesi bekleniyor.

Arama motorlarına ''Filmci Baba'' yazarak film izleme sitemize ulaşabilirsiniz.

1xbet

 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Resimler
 • Detaylar

  Diğer Adları:

  Atatürk 1881 - 1919

  Yayın Tarihi:

  29 Ekim 2023

  Resimler

  "Atatürk 1881 – 1919 (1. Film) izle" filmine ait 2 adet görsel bulundu.

  Yorumlar (1)